Nazywa się Dworem, bo gdy otwarto go dwa lata temu, ludzie mówili: ładny dworek. A Modrzewiowy, bo rosną wokół niego modrzewie. Goście mówią też: miejsce idealne. I rzeczywiście. 
Modrzewiowy Dwór znajduje się w spokojnej dzielnicy, z dala od zgiełku miasta, tuż pod lasem (mimo że do centrum Gliwic samochodem jedzie się tylko 10 minut, a do zjazdu z autostrady A1 - pięć minut). Jest tu i piękny ogród, i bezpieczny plac zabaw dla dzieci, i ogrodzony parking. Dwór wygrywa więc z konkurencją już samą lokalizacją. 

Charakterystyczny budynek jest ozdobą okolicy. Znajdujemy go w sercu Żernik, wkomponowanego w architekturę tradycyjnych dla tego rejonu domów. Nowi właściciele, podnosząc obiekt z ruiny, przywrócili mu dawny blask oraz charakter. Bo dawniej, w czasach niemieckich, dzisiejszy Modrzewiowy Dwór stanowił centralny punkt osiedla, swoisty dom kultury integrujący mieszkańców. Tu chodziło się na potańcówki czy festyny. W czasach powojennych - na dyskoteki i wesela. 

Dziś jest podobnie. Modrzewiowy Dwór to nadal miejsce zabaw i przyjęć. Organizuje się tu wesela, urodziny, komunie, rocznice, chrzty, bale itp. Nadal integruje, współpracując z radą osiedla i udostępniając swoje wnętrza na spotkania niekomercyjne, z pisarzem na przykład czy podróżnikiem. Mieści się tutaj również osiedlowa biblioteka. 

Do dawnego charakteru doszło jednak coś nowego. To restauracja, którą na obiady czy kolacje wybierają mieszkańcy Gliwic, Zabrza i okolic. Prócz dań tradycyjnych (restauracja specjalizuje się już w tych lokalnych, jak kluski czy rolady) w menu znajdziemy również bardziej wyszukane propozycje. 

Polecamy gęsie żołądki, wyśmienitą perliczkę, żeberka pieczone w miodzie lipowym, podawane na duszonej kapuście z ziemniakami, udko z kaczki - słynne i popularne wśród gości, wreszcie coś ma zimę - krem z buraka z imbirem, czy też ragout z dzika. I choć Modrzewiowy Dwór to także hotel, ceny i porcje są tu zupełnie niehotelowe. Te pierwsze - atrakcyjne, drugie - syte. 

Kameralny trzygwiazdkowy hotel, jeśli już o nim mowa, czeka ze swoimi 20 komfortowymi pokojami na chcących przenocować gości, zarówno biznesowych, jak i tych uczestniczących w imprezach tu się odbywających.

Modrzewiowy Dwór to również idealne miejsce na spotkania firmowe, szkolenia i konferencje. Zachęca ciszą okolicy, bogatą ofertą gastronomiczną, a dysponuje dwiema klimatyzowanymi salami konferencyjnymi z tarasem, wyposażonymi w sprzęt multimedialny. 

Dobrą rekomendację daje lokalowi także to, że przed meczami w Gliwicach nocują tu i żywią się piłkarze Piasta Gliwice. 
I my rekomendujemy: Modrzewiowy Dwór jest wart odwiedzenia.

Modrzewiowy Dwór
Gliwice, ul. Mazowiecka 44
tel. 32 308 80 00
e-mail: hotel@modrzewiowy-dwor.pl

PROMOCJA 

Galeria

wstecz

Komentarze (8) Skomentuj

 • sonia 2017-01-12 16:16:31
  Miejsce idealne na śluby - zdala od głównej drogi, bezpiecznie i spokojnie. Byłam tam na przyjęciu ślubnym koleżanki i musze przyznać, że naprawdę mi sie podobało. Świetne jest to, ze mozna zostać na noc jak się przyjedzie z daleka.
  • wiki 2017-01-12 16:17:43
   Popieram, Bardzo ładne miejsce, spokojne. Jest plac zabaw dla dzieci, a to tez ważne. Dobre miejsce na komunię, mam zamiar się tam zgłosić w odpowiednim czasie :-)
  • Linka 2017-01-13 13:10:45
   Mam pytanie a jak z jedzeniem czy było smaczne i czy niczego nie brakowało ?
   • Samson 2017-01-14 00:17:15
    Podobno jedzenie do kitu
    • Lee 2017-01-14 07:22:42
     Podobno...robi dużą różnicę. Sprawdź -potem komentuj. Sprawdziłem skosztowalem...bardzo dobre
   • Sonia 2017-01-14 01:43:18
    Moja koleżanka była zadowolona. Z tego co wiem goście tez. Mnie tez smakowało. Ale wszystko kwestia gustu i smaku.
 • bywalec 2017-01-12 17:28:23
  Miejsce ładne, ale trochę skomplikowany dojazd. Za pierwszym razem nie umiałem trafić. Może jakieś oznaczenie by się przydało??
 • Ela 2017-10-05 22:28:01
  Nie polecam robienia wesela, jak jest za głośno sąsiedzi wzywają policję. Nie ma co się dziwić nikt nie chce mieszkać obok wiecznej imprezowni. Szkoda tylko Pary Młodej....