Świetne wieści napłynęły do nas z Wrocławia, gdzie w ubiegłym tygodniu rozgrywano turniej półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce kobiet.

Najlepsza w tych zawodach okazała się drużyna reprezentująca Politechnikę Śląską. Zespół prowadzony przez Krzysztofa Czaplę wygrał wszystkie mecze, przegrywając tylko jednego seta. W finale akademiczki z Gliwic pokonały AZS Opole 2:0 (25: 20, 25: 14).
Do turnieju przystąpiło 15 drużyn. Cztery najlepsze miały zapewniony awans do ścisłego finału. Drużyna reprezentująca Politechnikę Śląską broni tytułu wicemistrza Polski, zdobytego rok temu. Gliwiczanki były więc faworytem i nie zawiodły.

Już w pierwszym dniu zespół AZS Politechniki Śląskiej pokazał moc, pewnie wygrywając oba swoje mecze. Na początek nasze siatkarki rozbiły drużynę Uniwersytetu Ekonomicznego Katowice 2:0 w setach 25:12 i 25:13. Troszkę większy opór stawiła Politechnika Wrocławska, ale tylko w drugim secie. W pierwszym podopieczne Krzysztofa Czapli wygrały 25:9, a w drugiej partii był wynik 25:23. Po tym dniu AZS Gliwice pewnie prowadziło w tabeli grupy z imponującym stosunkiem małych punktów 100:53.

W sobotę akademiczki najpierw wygrały ostatni mecz grupowy, pokonując UE Katowice 2:0 (25: 15, 25: 12). W ćwierćfinale zmierzyły się z Politechniką Częstochowską. Mecz źle się zaczął dla naszej drużyny, bo pierwszego seta wygrały częstochowianki 25: 23. W drugiej odsłonie już jednak zdecydowanie lepsze były gliwiczanki, wygrywając partię 25: 14. W tej sytuacji konieczne było rozegranie tie-breaka, którego gliwiczanki wygrały 15:11.
Finały zostaną rozegrane w maju w Warszawie.

W tym roku w półfinale barwy AZS PŚ Gliwice reprezentowały: Daria Bąkowska (libero), Patrycja Drożdzińska, Anna Janoszka, Monika Kapcia, Karolina Krzeszewska, Dagmara Markowicz, Martyna Murdzek, Aleksandra Nowosielska, Gabriela Ponikowska, Nicole Rybakiewicz, Karolina Sawaniewicz, Aleksandra Stachowicz, Izabela Wasiaki Marta Wójcik.